Okrągły stolik "Geometryczny wariat" - kolory i kształty blat górą! Zobacz, jak powstała ta metamorfoza.

Geometryczny wariat

Tym razem naszło mnie na geometryczne wzory. A idąc już całkiem "na całość", dodałam odważne kolory i tak powstał geometryczny wariat. Dla niektórych to połączenie klasyki z oryginalnością jest strzałem w dziesiątkę, inni pukną się w czoło - co żeś ty kobieto zrobiła temu biednemu mebelkowi. :)
No ale, tyle zdań, ile gustów, więc nie ma co dywagować. Mi się podoba, więc do rzeczy. :)

Stolik był już jedną nogą na śmietniku, trafił do mnie w dość kiepskim stanie. 
Zniszczony blat, odpryski forniru

 Stolik przed metamorfozą

 Dziwna maź na blacie we wgłębieniu

Obszczerbany fornir na brzegach, całkiem zniszczony środek blatu i "napuchnięty" fornir... Jedynie nóżki były całkiem całkiem, choć konstrukcyjnie już troszkę ruchome. :)

KROK 1

Pierwszym krokiem metamorfozy było pozbycie się zniszczonego forniru. Nie mam pojęcia, czym była brzydka, twarda, jak skała i pomarszczona maź na jego środku, ale to właśnie ona uniemożliwiła mi ponowne wykorzystanie oryginalnego blatu. Zrywanie forniru nie należało do czynności łatwych i przyjemnych. Pomagałam sobie opalarką, czasem nawet strugiem (!), no i jakoś poszło, aczkolwiek na pewno nie zrobiłam tego profesjonalnie. :)
Na tak ogołocony blat przykleiłam nowy blacik, wycięty ze sklejki 12mm. 
Blat został pomalowany lakierobejcą Altax w kolorze "brąz", z pominięciem kwadratu na środku, na który był osobny plan. Nóżki także zostały odświeżone lakierobejcą. 

 Pierwsza warstwa lakierobejcy schnie

Bazą pod kolorowe geometryczne wzory miał być kolor czarny, pomalowałam więc kwadrat czarną farbą akrylową. 

 Czarna farba schnie

Następnie przy użyciu niebieskiej taśmy malarskiej (nie polecam tej żółtej najtańszej, gdyż bardzo często farba pod nią podchodzi) intuicyjnie wykleiłam geometryczne kształty. 
Wybór kolorów też był bardzo intuicyjny, wahałam się pomiędzy intensywnym różem, fioletem lub turkusem, padło na turkus. 

 Część wykorzystanych materiałów

Drugi kolor to złoto (o złotych farbach przeczytacie tutaj). Na blacie użyłam złotej farbki Stamperia Allegro, nóżki natomiast potraktowałam farbą CROWN, która póki co jest dla mnie numerem 1 wśród metalicznych farb do wnętrz. 
Bazowym kolorem dla trójkątów jest jasny szary. Mimo to czegoś jeszcze mi brakowało, jakiegoś mocniejszego akcentu - i tak zawitał na stoliku kolor pomarańczowy! Okazał się strzałem w dziesiątkę.
Cały stoliczek został wykończony lakierem Syntilor w półpołysku i gotowe! 

 Okrągły stolik po metamorfozie

 Geometryczny wariat z bliska

 Złoto-czarne skarpetki na nóżkach

 Okrągły stolik po metamorfozie


Jak Wam się podoba ta geometryczna wariacja? 

Jeśli wpasowałby się w Wasze wnętrza piszcie, bo akurat ten wariat szuka nowego lokum!

6 komentarzy:

 1. Super. Proponuje nastepnym razem zrobić stoliczek do szachów. W kwadraciku prawdziwa wymiarowa szachownica. Super by wyglądało no i do prakycznego wykorzytania. Od razu nasuwa mi się widok szachowego stoliczka z gry The Sims:)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiem , czy dotarł mój post. ...zakochałam się w tym stoliczku od pierwszego wejrzenia . bardzo chętnie kupię , jeśli jest jeszcze do nabycia.

  OdpowiedzUsuń
 3. uzupełnienie poprzedniej wiadomości...takiej perełki szukam od dawna , jestem zdecydowana i bardzo , bardzo chętna go kupić , proszę o odpowiedź i ewentualnie jakiś podanie możliwości kontaktu- małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 4. WItam, poproszę o kontakt mailowy na hokuspokus.home@gmail.com :) jeszcze jest dostępny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od "razu rzucil mi sie w oko" bardzo pozytywnie. Pozdrawiam- Monika

  OdpowiedzUsuń
 6. 56 year-old Business Systems Development Analyst Gerianne O'Hannigan, hailing from McCreary enjoys watching movies like Blue Smoke and Astronomy. Took a trip to Redwood National and State Parks and drives a Mercedes-Benz W196. Czytaj dalej

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Hokus Pokus Home , Blogger
01 09 10