DIY: Jak samodzielnie zbudować portal kominkowy w stylu nowojorskim?

Portal kominkowy - ozdoba ściany w salonie

Przez ponad 3 lata, od momentu przeprowadzki do domu, za szafkę RTV służył nam regał DIY z drewnianych skrzynek po owocach, pomalowany na biało. Na początku był do zaakceptowania, jako, że salon świecił pustkami i nie miał  jeszcze określonego stylu. Z biegiem czasu jednak skrzynki brzydły w oczach, szczególnie wtedy, gdy w salonie pojawiały się kolejne meble i dodatki, zupełnie do nich niepasujące.

Cieszę się, że nie wykończyliśmy salonu od razu, bo po tych 3 latach moja wizja aranżacji tego wnętrza zupełnie się zmieniła.
Zamiast industrialnego loftu z czerwoną cegłą, postawiłam teraz na bardziej elegancki styl nowojorski, łączący wpływy Hamptons, glamour i drobne akcenty z innych stylów. :)
Ściana z czerwonej cegły, póki co, musi pozostać, ale postanowiłam ją trochę zasłonić i nadać odrobinę nowojorskiej elegancji. 
Stąd pomysł na portal kominkowy, element niezbędny w niemal każdym amerykańskim wnętrzu. To właśnie aranżacje z amerykańskich domów były dla mnie inspiracją do stworzenia portalu. Wizualnie wiedziałam, co mi się podoba, to, co musiałam zgłębić, to wiedza techniczna, czyli jak taki portal zbudować, od czego zacząć, jakich materiałów można użyć, a jakich nie wolno itp. Tutaj pomógł mi bardzo post Karoliny z Houseloves, która krok po kroku opisała budowę swojego portalu i przy okazji obaliła parę mitów na ten temat. Oczywiście projekt musiałam stworzyć sama, bo portal Karoliny miał nieco inne gabaryty, ale i tak jej post był bardzo pomocny. 

Portal kominkowy - inspiracje


Zanim przejdę do mojej realizacji, pokażę Wam, na jakich portalach się wzorowałam. Ściana z kominkiem w naszym salonie jest jednocześnie ścianą telewizyjną, tak więc portal miał pełnić równocześnie funkcję szafki RTV, która pomieści m.in. router oraz dekoder. Z tego względu szukałam zabudowy z bocznymi szafkami, gdzie znajdzie się miejsce na te gadżety.
Drugim ważnym elementem portalu miała być sięgająca sufitu ozdobna ściana, stanowiąca nie tylko tło dla telewizora, ale też zasłaniająca sporą część cegły, której na ponad 5-metrowej ścianie było zdecydowanie za dużo. 
Oto kilka przykładów z sieci, które wpadły mi w oko:


Od czego zacząć? 


KROK 1: Przygotowanie sprzętu


Jak dla laików, niemających za dużo pojęcia o stolarstwie, całe przedsięwzięcie było dość skomplikowane. 
Zaczęliśmy od dokupienia niezbędnych do budowy konstrukcji elektronarzędzi tj. piły ukosowej oraz zagłębiarki z prowadnicą.

Piła ukosowa Parkside

Zagłębiarka z prowadnicą Meec


Mimo, iż to nie zabawki z górnej półki, to i tak inwestycja była niemała.
Sprzęty te przydadzą się jednak w domu jeszcze nie raz, więc nie było co się zastanawiać nad zakupem. Wypożyczyliśmy również gwoździarkę pneumatyczną z kompresorem, która okazała się zbawienna przy montażu cienkich listew ozdobnych.  

Gwoździarka pneumatyczna PANSAM


KROK 2: Opracowanie projektu 


Do przygotowania projektu użyłam programu Sketchup. Przygotowałam 3 wersje, aby łatwiej nam było się zdecydować na jedną z nich. U mnie w grę wchodziła wersja A lub B, mąż nalegał na C z wiadomych względów (najmniej pracy :), bo to przecież on był głównym wykonawcą tego, co sobie wymyślę :) ).

Portal kominkowy DIY
Projekt portalu kominkowego - 3 wersje do wyboru

Wersja A to portal z szafkami bocznymi i gładką płytą do sufitu, wykończoną prostymi listwami. Wersja B zakładała płytę na ścianie zbudowaną z desek boazeryjnych, wersja C natomiast w ogóle nie uwzględniała płyty do sufitu.
Po zaciętych dyskusjach i konsultacjach, wybraliśmy wersję A. Nadal mam wątpliwości, czy wersja B z boazerią nie byłaby lepsza, ale tak jakby trochę już za późno :D. 
Oczywiście powyższy projekt w Sketchup  spełniał głównie funkcje wizualno-estetyczne. Na jego podstawie mój mąż nie był w stanie zacząć konkretnych prac, tak więc trzeba było stworzyć bardziej techniczną specyfikację poszczególnych elementów portalu, z określeniem wszystkich wymiarów, co do milimetra.
Poniżej robocza dokumentacja, którą posługiwaliśmy się, docinając poszczególne formatki. 


Rzuty podstawowych elementów portalu kominkowego
M1 - szafka lewa
M2 - szafka prawa
M3 - noga portalu lewa (prawa była lustrzanym odbiciem)
M4 - półka portalu, wieńcząca nogi

Oprócz powyższych części w dalszej kolejności docinane były podblaty i blaty szafek oraz portalu, listwy wykańczające boczne, listwa górna oraz listewki sztukateryjne i listwy przypodłogowe.

Zależało mi na prostocie, tak więc portal nie posiada żadnych toczonych elementów, zawijasów czy ozdobnej sztukaterii. Wszystkie listwy mają kant prosty (za wyjątkiem dwóch listew bocznych na ścianie, które są lekko zaokrąglone). 


KROK 3: Kompletowanie materiałów


Wybór materiału do budowy portalu nie był sprawą oczywistą. 
Rozważaliśmy zastosowanie sklejki 18 mm bądź płyty MDF laminowanej jednostronnie (z uwagi na lepszy efekt po malowaniu). Ostatecznie postawiliśmy na MDF, gdyż arkusz sklejki, w tak dużym formacie (ok. 160x180cm), jaki był potrzebny na ścianę, był niemal nieosiągalny.


Płyta MDF jednostronnie laminowana biała


Gdyby nie fakt, że pod portalem kominkowym umieszczony będzie biokominek, a nie zwykły kominek, można byłoby mieć spore obawy, czy możemy użyć któregokolwiek z tych materiałów. W końcu ogień plus drewno lub materiał drewnopochodny to nie brzmi bezpiecznie (chociaż Karolina z Houseloves w swoim poście skutecznie, według mnie, obala te mity - zgadzam się z nią w 100%). 
Pomijając jednak wszelkie dyskusje, tak się składa, że my nie mamy w domu komina, więc nie mieliśmy powodów do zmartwień, a pod portal wybraliśmy  odpowiedni model biokominka z firmy Kratki.pl (będzie o tym osobny wpis), w którym źródło ognia jest dobrze zabezpieczone zabudową ze stali. Zabudowa ta malowana jest odporną na wysokie temperatury farbą proszkową. Mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek ogień znalazł się w przy samym portalu, nie mówiąc już o osiągnięciu momentu zapłonu (do którego potrzeba temperatury ok. 400 C, działającej na materiał przez dłuższy czas). 
A kończąc wątek materiału, to spójrzmy na Amerykanów - oni od wielu lat stawiają w swoich domach drewniane portale, nawet w połączeniu z tradycyjnymi wkładami kominkowymi i żyją :). 

Poniżej lista materiałów, których użyliśmy i kosztorys:

- 2 szt - płyta MDF 2800x2070 - ok. 340 zł
- 1 szt - kantówka heblowana pod górną listwę  - 9 zł
- 11 szt - listewki drewniane 5x20x2100 - 55 zł
- 1 szt - ćwierćwałek wypukły do górnej listwy - 8 zł
- 2 szt - blat laminowany kuchenny z resztek + cięcie - 45 zł
- 1 szt - obrzeże PVC do blatu - 17 zł
- 1 szt - klej montażowy do gresu - 16 zł
- 3 szt - listwy boczne heblowane 19x80x2000 - 48 zł
- 1 szt - uszczelniacz akrylowy biały - 8 zł
- 1 szt - precyzyjna tarcza do drewna - 100 zł
- 1 szt - farba Magnat Ceraic 2,5l - 90 zł
- 1 szt - lakier do drewna Syntilor - 60 zł
- 2 szt - listwy przypodłogowe  - zapasy własne - 0 zł
- 2 szt - blaty ze sklejki 1300x400x18 - zapasy własne - 0 zł
- papier ścierny, różne inne narzędzia i zasoby z garażu - 0 zł

RAZEM: 796 złKROK 4: Tworzenie konstrukcji


Zabawa tak naprawdę rozpoczyna się tutaj! Aby stworzyć pierwsze zalążki portalu, należy mieć gotowe formatki dla poszczególnych elementów, a żeby je mieć, trzeba je wyciąć z płyty. 
Tutaj rada dla Was - nie polecamy zamawiać całych płyt do samodzielnego pocięcia, warto powymierzać sobie wszystko i zamówić u dostawcy konkretne wymiary formatek do odbioru. Oczywiście trzeba się trochę wcześniej wysilić przy dokładnej matematyce, ale uwierzcie nam, że tak jest prościej. Choćby z tego względu, że arkusz płyty miał w naszym przypadku aż 280 x 207 cm i ważył blisko 82 kg! 
My niestety wybraliśmy opcję samodzielnej docinki, i tyle ile mój mąż się nagimnastykował przy dźwiganiu płyty i jej cięciu, to tylko on wie. :)
Zanim uruchomiliśmy piłę, rozrysowaliśmy w Sketchup'ie wszystkie elementy na płycie, by od razu było wiadomo, jak ciąć, żeby materiału nie zabrakło, a ilość odpadu była jak najmniejsza.

Szkic cięcia płyty MDF

WYMIARY FORMATEK:

Płyta główna (M0): 
160 cm x 180 cm

Nogi portalu (M3):
1 - 14,4 cm x 29,0 cm - 2 szt
2 - 86,0 cm x 37,8 cm - 2 szt
3 - 86,0 cm x 29,0 cm - 2 szt
4 - 14,4 cm x 82,4 cm - 2 szt

Półka portalu (M4):
5 - 114,4 cm x 36,0 cm - 1 szt
6 - 114,4 cm x 14,4 cm - 1 szt
7 - 114,4 cm x 29,0 cm - 1 szt
8 -   36,0 cm x 18,0 cm - 2 szt

Szafki boczne (M1 i M2):
10 - 35,8 cm x 80,6 cm - 4 szt
11 - 35,4 cm x 34,0 cm - 6 szt
12 - 72,6 cm x 35,4 cm - 2 szt

Podblat portalu (M5):
9 - 37,0 cm x 130,0 cm - 1 szt

Podblat szafek (M6):
13 - 36,8 cm x 39,0 cm - 2 szt

Piła nie była idealnie precyzyjna, więc trzeba było kilka prób, aby ją wyczuć i ciąć z odpowiednim dystansem. 

Po docięciu formatek skręciliśmy wszystkie elementy przy pomocy wkrętów. W formatkach wycięte zostały również otwory, przewidziane na kable. 


Otwory na kable w szafce


Dystans wewnętrzny w nodze portalu, aby kable swobodnie dochodziły do gniazda za płytą


Otwór na kable lamp stołowych


Otwory na kable w szafce i nodze portalu


Wycięcie na listwę przypodłogową


Szpachlowanie otworów po wkrętach


Konstrukcję stworzyliśmy tak, aby boczne szafki mogły były odłączane od głównej części portalu, w celu łatwiejszego dostępu do ściany z okablowaniem, jeśli byłaby taka konieczność.  Tył portalu został zaślepiony gresem, imitującym marmur XXL, dociętym do rozmiaru 90 cm x 90 cm i przyklejonym na płytę MDF.


Montaż płyty gresowej do pleców portalu


Do frontu portalu oraz ściany ozdobnej przymocowaliśmy gwoździarką ozdobne listewki drewniane. 


Klejenie listewek


Mocowanie listewek przy pomocy gwoździarki 


Listwy boczne i górna przykręciliśmy na wkręty, a dziurki po nich zaszpachlowaliśmy. 


Przygotowanie górnej listwy wykończeniowejJak zbudować portal kominkowy
Zamontowane listwy górna i boczne 

Podblaty na szafkach zamontowaliśmy na klej oraz wkręty dla zwiększenia trwałości. Blaty szafek zostały wycięte w pobliskim markecie budowlanym z płyty wiórowej, przeznaczonej na blaty kuchenne, gdyż potrzebna była grubość ok. 4 cm. Następnie, do widocznych krawędzi blatów, przyklejone zostały obrzeża PVC, maskujące płytę wiórową.
Blat portalu skleiliśmy z dwóch arkuszy sklejki 18 mm, która została nam z innego projektu.


Klejenie blatu portalu

Na koniec należało jeszcze dociąć i dokleić listwy przypodłogowe i konstrukcja gotowa!Portal kominkowy DIY
Wstępna konstrukcja portalu przed montażem ściany, gresu i blatów szafek


KROK 5: Malowanie portalu


Większość formatek pomalowałam dwiema warstwami farby  zanim jeszcze zaczęliśmy składać konstrukcję. Dzięki temu na koniec, po skręceniu, potrzebna była jedynie finalna warstwa wykończeniowa farby i zdecydowanie łatwiej było malować.  Do malowania użyłam farby Magnat Ceramic w kolorze Diamentowa Biel, kładąc 3 warstwy, bez żadnego podkładu. Podkładu blokującego Liberon użyłam jedynie na elementach sosnowych, czyli listwach wykończeniowych oraz blacie ze sklejki. Spod białego koloru bardzo często wychodzą żółte plamy z żywicy, jeśli się takiego podkładu nie zastosuje. Wkładając w projekt tyle pracy, warto poświęcić odrobinę więcej czasu na dodatkowe zabezpieczenie, aby praca ta nie poszła na marne. Warto zabezpieczyć szczególnie okolice sęków, bo to tam najczęściej wychodzą plamy.
Na blaty położyłam na koniec 2 warstwy lakieru wodnego Syntilor BSC do drewna.Wstępne malowanie listew bocznych podkładem
Farbą Magnat maluje się fantastycznie, ma piękne matowe wykończenie, świetną przyczepność i jest nie do zdarcia, a dzięki swoim właściwościom, nie widać na niej nawet drobnych poprawek, które czasem zdarza się domalowywać. Malowanie blatów szafek
A tak portal prezentował się po malowaniu 3 warstwami i wykończeniu szpar akrylem, jeszcze przed montażem listew wykończeniowych.

DIY


Kropką nad i okazały się lampy stołowe na złotej, drucianej podstawie, które idealnie korespondują z kształtem żyrandola w salonie, jak również wolnostojący biokominek firmy Kratki.pl. 

Lampa stołowa glamour


Biokominek


Już wkrótce na blogu pojawi się post o tym, jak wybrać biokominek do swojego wnętrza i zdradzę Wam dlaczego my wybraliśmy akurat taki. 
Na ścianie nad telewizorem powiesiłam własnoręcznie wykonane lustra w stylu boho glam, z bawełnianego sznura oraz kamieni szlachetnych. 

Lustro dekoracyjne DIY


Sunburst mirror
Myślę, że całość prezentuje się ciepło, przytulnie i bardziej nowojorsko niż przedtem. Brakuje jeszcze dywanu pod stolikiem, no i nowych sof, ale ten zakup musi zaczekać, aż nasze szkraby trochę podrosną i przestaną brudzić tapicerkę, czym popadnie. :D

Zabudowa kominka DIY


Styl nowojorski kominek
styl nowojorski


Podsumowując, budowa portalu kominkowego w stylu nowojorskim kosztowała nas kilka tygodni ciężkiej pracy po nocach, ale było warto (mam nadzieję, że mój mąż podziela to zdanie :)).
Zachęcam Was do wspólnego majsterkowania w Waszych domach i upiększania ich własnymi rękami, bo takie wspólne projekty wbrew pozorom cementują związek i dają później mnóstwo satysfakcji. 
Mój mąż po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i nawet, biorąc do ręki piłę po raz pierwszy, można zrealizować to, co się zamierzyło. Jestem z niego meeega dumna! 
A nasz salon uwielbiam coraz bardziej!
Czekam na Wasze opinie. Mam nadzieję, że kogoś zainspirujemy tym projektem i powstaną kolejne portale kominkowe u Was. :)

Karolina


66 komentarzy:

 1. Ciekawy wpis
  Dzięki, będę odwiedzać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, cieszę się, że się przyda. Zapraszam!

   Usuń
 2. Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie :) Mimo sporego nakładu pracy, naprawdę było warto podjąć się tego zadania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pieknie to wygląda, nie mogę się nadziwić, że to wykonane jest samodzielnie a nie praca fachowca. Brawo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Wygląda to naprawdę świetnie. Dużo pracy to wymagało, ale efekt końcowy zdecydowanie rekompensuje wszystko. Naprawdę świetnie wpasował się w ten klimat biokominek. Czekamy z niecierpliwością na obiecany wpis odnośnie wyboru biokominków! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo 😊. Rzeczywiście pracy było sporo, ale się opłaciło. Post o biokominkach wkrótce się pojawi, bo właśnie zbliża się sezon na chłodne wieczory 😉.

   Usuń
 5. Wygląda to naprawdę pięknie i stylowo. Ten portal super wpasował się we wnętrze Waszego salonu. Kominek to świetna sprawa, która sprawdzi się chyba w każdym domu. W dodatku ten klimat, który daje, szczególnie w okresie świątecznym, idealnie dopełnia całą tą radosną atmosferę. Aż ciężko uwierzyć, że wykonaliście to samodzielnie, bez pomocy profesjonalisty. Z pewnością nie była to prosta sprawa, ale efekt końcowy zdecydowanie wynagradza wszystkie trudy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie, ale ostatnio głośno że kominek jest niezdrowy zarówno dla domowników jak i klimatu

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wykonany portal – widać, ile pracy musieliście włożyć w to, aby osiągnąć zamierzony cel. Ale opłaciło się! Efekt końcowy jest naprawdę świetny, a cały salon dzięki temu prezentuje się bardzo elegancko. My teraz przymierzamy się do remontu kuchni, którą chcemy połączyć z salonem. Bardzo podoba mi się styl industrialny, która jest przełamany efektownymi dodatkami. Dużo ciekawych inspiracji znalazłam na blogu: http://kronosfera.pl/blog/fabryczne-fascynacje-styl-industrialny-w-przestrzeniach/ i myślę, że któryś z tych pomysłów wykorzystam u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie wam to wyszło! Widać, ze włożyliście mnóstwo pracy i serca w portal. Salon teraz wygląda bardzo nowocześnie i stylowo - świetna zmiana. Aż załuję, ze ja nie mam takich zdolności!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow! Ale pięknie wyszło! Jestem pod mega wrażeniem, twoich zdolności :) Ja jestem raczej początkującą, jeśli chodzi o DIY, właściwie dopiero teraz, na kwarantannie nieco więcej działam i się uczę. Ostatnio kupiłam prawie wszystkie kolory od https://welnabawelna.pl/wloczki-drops i będę uczyła się robótek ręcznych - zobaczymy co mi z tego wyjdzie :) Póki co własnie czytam i szukam inspiracji u innych, bo chyba odkryłam swoje nowe hobby. Docelowo marzy mi się samodzielna renowacja starych mebli, znalezionych np. na strychu. Mam mnóstwo takich rzeczy u dziadków, ale jeszcze nie czuję się na siłach, by się tego podjąć. Jeśli jednak wyjdzie mi chociaż w połowie tak jak tobie to będę próbować. Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie! Marzy nam się takie cudo... jesień ... kocyk.. i ulubiona książka. No i szacunek za cały projekt!

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny kominek :) Marzy mi się taki, jesienny wieczór, koc, herbata, pies i tyle mi do szczęścia potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudownie to wygląda! Nie spodziewałam się, że można zrobić taki portal samodzielnie! Efekt WOW!

  OdpowiedzUsuń
 13. Super to wyszło. Bardzo fajnie też, że pokazane jest jak to wszystko można wykonać krok po kroku. Efekt końcowy na prawdę robi wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A elementy do kominka gdzie zamawiać, np. drzwi do kominka ? Jakich polecacie sprawdzonych producentów? Chciałabym u siebie w salonie też mieć piękny i nowoczesny kominek :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow, ale fantastyczny efekt! Chyba też coś takiego stworzę w moim salonie bo póki co nie ma on żadnego wyrazu... Szukam inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Efekt końcowy fantastyczny! Jest klasa. Gratuluję! Taki portal to świetna dekoracja salonu. Biel na tle cegły - bardzo podoba mi się to zestawienie. Ponadto jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, co ja najbardziej sobie cenię. Wierzę, że realizacja projektu kosztowała mnóstwo czasu i nakładu pracy, ale warto było. Ja jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Cieszę się, że w sieci istnieją jeszcze takie blogi. Niesamowicie opisany proces całego przedsięwzięcia.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wygląda świetnie ale nie lepiej normalny kominek w którym napalisz sobie zimą? Można nawet taki otwarty, do tego dokupić www.ignif.com/drzwiczki-kominkowe/ i naprawdę efekt jest super. Zupełnie inaczej salon od razy wygląda. Często odwiedzam różne domy i jak widzę kominek to zawsze jestem zachwycona. I chwalę właściciela za bardzo dobry gust.

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne zdjęcia, wspaniałe inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 20. oś pięknego, ja podziwiam osobiście ludzi, którzy takie rzeczy robią :) Sama mam też hobby ale zaś z innej beczki bawie się w elektronikę, teraz kupiłam płytki prototypowe, dzięki którym naprawde mam genialne i rewelacyjne zajęcie na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 21. Super. Pięknie wygląda!!! Rewelacja <3

  OdpowiedzUsuń
 22. Złota rączka. Wspaniałe inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 23. Pieknie urządzone miejsce. Ja nie mam takiego samozaparcia aby urządzać mieszkanie... ja jeszcze tera musze do pracy zorganizowac do pracy utylizacja odpadów medycznych, wiec mam co robić :D Tak to leci - praca-dom-praca-dom.

  OdpowiedzUsuń
 24. ja na chwilę obecną robię tak, że niestety nie wykonuję żadnych remontów. Aktualnie jestem na rehabilitacji w carolina medical center, wiec z remontami na razie musze się wstrzymać na chwile obecną. niestety taka jest prawda, ze musze sie jak najbardziej oszczedzać.

  OdpowiedzUsuń
 25. Super inspiracja, do tego naprawdę moim zdaniem warto jeszcze się doszkolić... bo nigdy nie wiadomo co i jak, sama inwestuję w siebie. Wydaje mis ię ze kształcenie dualne moze przyniesc naprawde ogromne i konkretne korzysci, zwłaszcza podczas pracy.

  OdpowiedzUsuń
 26. Przydałoby mi się miejsce takie gdzie mogę a spokojnie się własnie uczyć.Chciałabym własnie sobie zrobić taki mały azyl i biuro :) na przykład teraz jeszcze zaczełam kształcenie dualne na edunet, to już w ogóle przydałby mi się taki mały azyl. W porzadku i uporządkowanym świecie, człoweik lepiej się uczy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Powiedzcie mi, jak z roletami? Ogólnie powiem Ci tak, że cena rolet uzależniona jest od tego, jakiego producenta wybierasz. Moim zdaniem warto dopasować jakość usługi oraz jakość produktów do ceny. Czyli należy pamiętasz, że najtańsze nie oznacza najgorsze, a najdroższe nie oznacza najlepsze. Ja za każdym razem dokładnie sprawdzam oferty, bo zależy mi na tym, aby wybrać najlepszego producenta. Ofert jest wiele, są przeróżne, no i przyznam szczerze, że nie zawsze trafimy na dobre propozycje, więc dobrze trzeba szukać.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja jestem na etapie budowy domu i właśnie próbuję swojego faceta namówić na taki kominek. Jeszcze nie jest do końca przekonany, ale muszę mu pokazać ten artykuł i efekty, bo coś czuję, że to może go przekonać :D Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 29. Mnie czeka wkrótce montaż kominka ale nieco obawiam się, czy w ogóle warto brnąć w takie tradycyjne rozwiązania opalane drewnem. Powoli zaczynam rozważać opcję elektrycznych kominków które tylko imitują palący się ogień.

  OdpowiedzUsuń
 30. Wydaje się troszkę skomplikowane, ale wszystko się da zrobić, wystarczy odrobina chęci :) Przesyłam pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 31. 36 year-old Software Engineer IV Xerxes Ramelet, hailing from Brentwood Bay enjoys watching movies like Joe and Fishing. Took a trip to La Grand-Place and drives a Caravan. mozesz sprobowac tego

  OdpowiedzUsuń
 32. Wydawało się skomplikowane ale przy pomocy chłopaka udało się stworzyć dokładną kopię : )

  OdpowiedzUsuń
 33. Też chcę w swoim domu mieć kominek w salonie :) Ale jeśli chodzi o ogrzewanie całego domu to postanowiliśmy z mężem, że zdecydujemy się na pompę ciepła. Teraz trzeba stawiać na ekologiczne rozwiązania ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. O kurczę, świetny ten kominek, aż mi się zamarzyło też mieć taki... Nowocześnie, a jednocześnie klasycznie i elegancko - po prostu genialnie :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Jestem w trakcie remontu mojego mieszkania i skorzystałem z oferty sklepu internetowego - https://mebel4u.pl/jadalnia . Jestem bardzo zadowolony, ponieważ meble prezentują sie genialnie i udało mi sie je zkaupić w bardzo dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 36. Zazdroszczę miejsca na kominek. U mnie niestety nie zmieści się taka zabudowa :(
  Pięknie Ci to wyszło!

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam wszystkich zainteresowanych tematem, ponieważ chciałbym Wam polecić pewien sklep, z którego regularnie korzystam. Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z różnego rodzaju płytkami, to polecam Wam stronę https://abcplytki.pl .

  OdpowiedzUsuń
 38. A ja tymczasem polecam urokimilosne-opinie.blogspot.com swietna strona z opiniami.

  OdpowiedzUsuń
 39. No przepięknie to wygląda! Szukam właśnie inspiracji na zabudowę kominka i ogromnie się cieszę, że natrafiłam na ten wpis. Planujemy z mężem sami to zrobić, więc ten krótki poradnik z pewnością nam się przyda. Właśnie czegoś takiego szukałam, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 40. Fajne jest takie wspólne realizowanie projektów w swoim własnym mieszkaniu :). Ważne, aby dobrze się dogadywać i by była miła współpraca.
  -----------
  https://innetapety.pl/

  OdpowiedzUsuń
 41. Bardzo podobają mi się kominki w takim stylu. Myślę, że wpiszą się idealnie szczególnie w nowoczesnych wnętrzach.
  https://echogames.pl/

  OdpowiedzUsuń
 42. Pięknie! U nas trwają przygotowania do przeprowadzki. Ktoś wam pomagał w przeprowadzce? Ja tam uważam, ze najlepiej przeprowadzić się z profesjonalną firmą taką jak np. TipTopTrans - Przeprowadzki Nam bardzo pomogli podczas zmiany mieszkania i jestem im bardzo wdzięczna. Wszystko poszło sprawnie i bez stresu.

  OdpowiedzUsuń
 43. Piękny jest ten portal kominkowy :) Ja myślę o kominku tradycyjnym z www.ignif.com/drzwiczki-kominkowe// do naszego salonu. Rozważam też kominek w sypialni, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak uważasz?

  OdpowiedzUsuń
 44. Bardzo się cieszę że trafiłem na ten artykuł a w zasadzie świetny poradnik ze zdjęciami. Czegoś takiego poszukiwałem właśnie i jestem bardzo zadowolony. Kominek pięknie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 45. U nas remont trwa! Mąż ogarnia farby a ja szukam mebli i dodatków. Trafiłąm dzisiaj na kominek led elektryczny i powiem szczerze, ze zastanawiam sie nad zamówieniem tego kominka. Wygląda świetnie i myśle, że będzie pasował do naszego mieszkania.

  OdpowiedzUsuń

 46. I AM MRS. LINDA AND I WANT To TESTIFY ABOUT HOW DR AKHERE HELPED ME IN GETTING BACK MY EX HUSBAND WHO LEFT ME AND MY KIDS FOR ANOTHER WOMAN AND TODAY I AM VERY FULFILLED BECAUSE MY HUSBAND Is BACK To ME AFTER I CONTACTED DR AKHERE TO HELP ME , I'm very happy now with my family it worked for me and I believe it will work for you too just give him a try and follow up this is a clear truth from a testifier. Thank you Dr AKHERE once again, if you want to reach him via email: AKHERETEMPLE@gmail.com or call / whatsapp: +2349057261346  I AM MRS. LINDA AND I WANT To TESTIFY ABOUT HOW DR AKHERE HELPED ME IN GETTING BACK MY EX HUSBAND WHO LEFT ME AND MY KIDS FOR ANOTHER WOMAN AND TODAY I AM VERY FULFILLED BECAUSE MY HUSBAND Is BACK To ME AFTER I CONTACTED DR AKHERE TO HELP ME , I'm very happy now with my family it worked for me and I believe it will work for you too just give him a try and follow up this is a clear truth from a testifier. Thank you Dr AKHERE once again, if you want to reach him via email: AKHERETEMPLE@gmail.com or call / whatsapp: +2349057261346

  I AM MRS. LINDA AND I WANT To TESTIFY ABOUT HOW DR AKHERE HELPED ME IN GETTING BACK MY EX HUSBAND WHO LEFT ME AND MY KIDS FOR ANOTHER WOMAN AND TODAY I AM VERY FULFILLED BECAUSE MY HUSBAND Is BACK To ME AFTER I CONTACTED DR AKHERE TO HELP ME , I'm very happy now with my family it worked for me and I believe it will work for you too just give him a try and follow up this is a clear truth from a testifier. Thank you Dr AKHERE once again, if you want to reach him via email: AKHERETEMPLE@gmail.com or call / whatsapp: +2349057261346

  AKO SI MRS. LINDA AT GUSTO KO NONG MAGPATOTONG TUNGKOL SA KUNG PAANONG NAKATULONG SA AKIN SI DR AKHERE SA PAGBALIK SA AKING EX HUSBAND NA INIWAN AKO AT ANG AKING ANAK NG ISANG ISANG BABAE AT NGAYON AY NAPUNAN AKO KASI DAHIL ANG BANA KO AY BUMALIK SA AKIN MATAPOS NA KONTAK AKO SA DR AKHERE TO HELP ME, Napakasaya ko ngayon kasama ang aking pamilya na gumana ito para sa akin at naniniwala akong gagana ito para sa iyo lamang subukan mo lang at subaybayan ito ay isang malinaw na katotohanan mula sa isang nagpapatotoo. Maraming salamat muli Dr AKHERE, kung nais mong maabot siya sa pamamagitan ng email: AKHERETEMPLE@gmail.com o tumawag / whatsapp: +2349057261346

  OdpowiedzUsuń
 47. Taki kominek to marzenie każdego zmarzlucha. Bardzo chciałabym mieć taki w swoim domku.

  OdpowiedzUsuń
 48. Świetny pomysł! Bardzo mi się podoba ten kominek. Może wykorzystam pomysł u siebie :) Póki co robię zdjecia i szukam idealnych ramek do nich. Będą wisieć w salonie.

  OdpowiedzUsuń
 49. Ja od czasu do czasu sobie puszczam kominek na telewizorze :) :) :). Niestety tradycyjnego w mieszkaniu nie da rady zamontować :).

  OdpowiedzUsuń
 50. Super wygląda ten kominek. Idealnie wpasował się w wystrój Twojego wnętrza, choć pewnie pracy było sporo

  OdpowiedzUsuń
 51. Fajny ten styl NowoJorski. Pled kaszmirowy też wygląda SUPER

  OdpowiedzUsuń
 52. Tez mi się marzy taki kominek, ale u mnie póki co niemożliwe będzie jego wykonanie. Może jak zmienimy mieszkanie na dom ;)

  OdpowiedzUsuń
 53. Kominek daje klimat i nawet najlepsza podróbka, nie zastąpi prawdziwego. Ktoś, kto ma możliwość sobie zamontować prawdziwy kominek w domku, jest naprawdę szczęściarzem.

  OdpowiedzUsuń
 54. czarodziejka5 marca 2022 00:09

  A wiecie co mnie najbardziej przy tej koncepcji się spodobało? Właśnie zastosowanie cegły. Ja przykładowo po zapoznaniu się z artykułem https://www.vintagewall.pl/cegla-w-kuchni-stylowy-ponadczasowy-wyglad doszłam do wniosku, że właśnie postawię też w kuchni na płytki ceglane. Fajnie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 55. Epicki kominek i do tego wspaniały plakat https://www.dekoracjenawymiar.pl/plakaty/do-salonu w stylu art deco. Idealna kompozycja.

  OdpowiedzUsuń
 56. Genialny projekt! Do dekoracji wnętrza użyłabym jeszcze plakatów dekoracyjnych. Te na pewno będą idealnie pasować. Plakaty do salonu - https://magartpaper.pl/kategoria-produktu/plakaty/przeznaczenie/plakaty-do-salonu/

  OdpowiedzUsuń
 57. Mocny przekaz wartościowej wiedzy! Sama czerpię wiele informacji z tego typu źródeł budując firmę w Piuotrkowie Trybunalskim. A propo moja firma https://klimatyzacja.piotrkowtrybunalski.eu

  OdpowiedzUsuń
 58. Ale fajne wskazówki! Myślę, że jak najbardziej wiele osób może się nimi zainspirować, jeśli ktoś szuka fajnego pomysłu na swoje wnętrze!

  OdpowiedzUsuń
 59. Wiele prac można wykonać samodzielnie w swoim domu, ale przede wszystkim ważne jest to, aby wiedzieć, w jaki sposób się tym wszystkim zająć.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Hokus Pokus Home , Blogger
01 09 10